fbpx

Yüze Yağ Enjeksiyonu


30 Ocak 2022

Yüze yağ enjeksiyonu belirli bir alandan yağ alınarak yüze bu yağların aktarılmasıyla elde edilen bir işlemdir. Genellikle yağlar kişinin karın ve basen bölgesinden alınmaktadır. Lokal anestezi duruma göre ise genel anestezi ile işlemler sürdürülür. Kadın ve erkek fark etmeksizin her birey tarafından cilt güzelliğini elde etmek adına uygulatılabilir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Ne İşe Yarar?

Yüzünüze uygulatacağınız yağ enjeksiyonu öncelikle cilt altında gerekli olan yağ dengesini korumayı sağlamaktadır. Uygulamadan bir süre bekledikten sonra temel sonuçları alabilirsiniz. Cilt dengesinde değişim neticesinde daha canlı, daha pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm elde edersiniz. Özellikle cilt tabanında çökmeler mevcutsa bu alanlar doldurulur.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Kaç Seans Sürer?

Uzman aracılığıyla yüze yağ enjeksiyonu uygulaması yaptıracaksanız uzun süreli bir uygulama süresi oluşmadığını bilmelisiniz. Tek seansta yağ alınır ve uygun görüldüğü müddetçe uygulamaya geçilmektedir. Fakat tek seans uygulaması sonrası anında sonuç görmeyebilirsiniz. Çünkü şişliğin inmesi ve tam sonuçları almak en az 1 hafta sürecektir.

Yağ Enjeksiyonu Ne Zaman İyileşir?

Yağ enjeksiyonu sonrasında neredeyse tüm hastalarda belirli semptomlar ortaya çıkabilmektedir. En sık karşılaşılan durum ise şişlik olacaktır. Şişlik dahil uygulamadan sonra oluşan semptomların geçmesi ortalama olarak 1 haftayı bulacaktır. 7 günün sonunca tam iyileşmeyi görebilirsiniz. Fakat bu iyileşme adına uzman tarafından belirtilen kurallara uymalısınız.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Estetik operasyonlar diğer cerrahi yöntemler kadar önemlidir ve belirli kurallara sahiptir. Yüze yağ enjeksiyonu her ne kadar cerrahi bir yöntem olmasa da uygulamadan tam sonuç alabilmek için dikkat edilmesi gerekenler mevcuttur. Dr. Coşkun Erçel tarafından belirtilecek olan kurallara uymanız doğrultusunda daha rahat edeceksiniz.
Dikkat edilmesi gereken ilk durum şişlikleri kontrol edebilmek adına enjeksiyon sonrası buz uygulaması yapmanız gerekir. Buz kompresi sayesinde şişliklerin daha fazla olmasını engelleyebildiğiniz gibi aynı zamanda oluşmuş şişlikleri de kontrol altına alabilirsiniz. Bununla birlikte 1 gün sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz fakat ilk gün su değdirmemelisiniz.
Bilmeniz gereken bir diğer unsur da bu yöntemin %50-60 civarında kalıcı olmasıdır. Tamamen kalıcı olmadığından cildinizde daha sonra işlem tekrarı gerekecektir. Eğer her ihtimale karşı bu yöntemi tekrar tekrar uygulatacaksanız, karın bölgesinden buna göre yağ aldırabilirsiniz. Bu yağlar en az 6 ay süre boyunca korunacaktır. Minimum 6 aydan sonra uygulamanızı yaptıracağınız yağa sahip olacağınızdan ekstra bir işlem yaptırmanız gerekmeyecektir.

2022 Yüze Yağ Enjeksiyonu Fiyatları Ne Kadar?

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları tek seansta uygulanan bir yöntem olduğundan diğer estetik yöntemlere göre yüksek değildir. Uygun fiyatlı oluşturulan bu estetik işlem adına uzman doktor ve ekibi ile iletişime geçerek net bilgiyi alabilirsiniz. Çünkü her estetik operasyonda olduğu gibi alandan alana değişkenlikler mevcuttur.
Eğer siz de yüze yağ uygulaması konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz, Dr. Coşkun Erçel ile iletişime geçebilirsiniz.

ÖZET BİLGİ

Yüze yağ enjeksiyonu belirli bir alandan yağ alınarak yüze bu yağların aktarılmasıyla elde edilen bir işlemdir. Genellikle yağlar kişinin karın ve basen bölgesinden alınmaktadır. Lokal anestezi duruma göre ise genel anestezi ile işlemler sürdürülür. Kadın ve erkek fark etmeksizin her birey tarafından cilt güzelliğini elde etmek adına uygulatılabilir. Yüze Yağ Enjeksiyonu Ne İşe Yarar? Yüzünüze… Okumaya devam et Yüze Yağ Enjeksiyonu

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.