fbpx

Dermabrazyon – Cilt Zımparalama


30 Ocak 2022

Dermabrazyon – cilt zımparalama, cilt güzelliğinizi daha çok ortaya çıkarmak adına uygulayabileceğiniz profesyonel bir yöntemdir. Bu yöntemin kişiye katacağı birçok avantaj mevcuttur. Temelde cildinizde yer alan leke, sivilce gibi güzelliğinize gölge düşüren unsurlardan kurtulabilirsiniz. Fakat bu uygulama konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Her estetik yöntemde, ameliyatlı ya da ameliyatsız fark etmez, bir uzmandan yardım almanız gerekir. Günümüzde her ne kadar estetik operasyonlar farklı güzellik kliniklerde gerçekleştirilse de hepsi uzman kapsamında yer almaz. Bu yüzden tercih edeceğiniz uzman konusunda dikkatli olmanız gerekir. Dr. Coşkun Erçel ve uzman ekibi bu konuda size yardımcı olacaktır.

Dermabrazyon – Cilt Zımparalama Nedir?

Cildimiz alt ve üst deri olmak üzere ikiye ayrılır. Günlük koşullarda yaptığınız bakımlar ya da estetik işlemlerin birçoğu üst katmandaki deriye etki edecektir. Halbuki temel sorunlar alt deriden kaynaklanmaktadır ve buraya müdahale etmek gerekir. Dermabrazyon – cilt zımparalama yöntemi bahsedilen alt deriye etki eden bir estetik yöntemdir.

Dermabrazyon Ne İşe Yarar?

Dermabrazyon halk arasında daha çok cilt zımparalama olarak bilinir. Bu yöntem sayesinde cildinizde değişimi göreceksiniz. Cilt zımparalama yöntemi sayesinde:

  • İltihaplanma ortadan kalkar,
  • Kistik, iltihaplı, sivilcelerin giderilmesi,
  • Gözenekli cilt yapısının değiştirilmesi,
  • Lekelerin azaltılması,
  • Yaralanmalara bağlı olarak kalan yara izlerin azaltılmasında avantaj elde edebilirsiniz.

Uzman yardımı ile uygulatacağınız yöntem ile bu gibi etkileri gözlemleyebilirsiniz.

Dermabrazyon Kalıcı mı?

Dermabrazyon – cilt zımparalama başta olmak üzere birçok estetik yöntemin kalıcılık seviyesi düşüktür. Çünkü cilt güzelliği adına yapılan estetik yöntemler sadece uygulama ile sınırlı kalmaz. Kişinin sahip olduğu yaşam tarzı cilt güzelliği için belirleyicidir. Yani hasta/danışan düzenli ve sağlıklı beslenmez, cilt temizliğine dikkat etmezse sivilce, siyah nokta ya da gözenek büyümesi tekrarlayabilir.

Dermabrazyon Nasıl Yapılır?

Cilt zımparalama işlemi için özel olarak bir cihaz kullanılır. Dermabrazyon cihazı ilk olarak üst deride yer alan çok ince yapıları soyarak başlar. Soyulan bu deri sonrası alt deriye erişim sağlanır. Deri üzerindeki yenilenmeyi de hızlandıran bu işlem alt deriye erişilmesiyle son bulur. Hastanın artık bu saatten sonra pürüzsüz, daha genç ve diri bir cilt yüzeyi oluşacaktır.

Cilt Zımparalama Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Hastaların yaptırdığı estetik yöntemlerde etkiyi arttırmak adına işlem sonrası bazı davranışlarda bulunması gerekiyor. Dermebrazyon – cilt zımparalama sonrası cildinizin güneş ışınlarına karşı hassaslaştığı bir gerçektir. Bu yüzden dikkatli olmak gerekir. Birkaç gün boyunca makyaj yapmamanız gerekebilir. Uzman tarafından belirtilen ekstra kurallara da uymak sürecin daha sağlıklı geçmesine sebep olur.

Dermabrazyon – Cilt Zımparalama Fiyatları Ne Kadar?

Cilt zımparalama fiyatları uzmandan uzmana, kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bir durumdur. Örneğin; bir kişinin sadece belirli bölgesinde sivilce lekesi var iken kimi hastalarda tüm cilt üzerinde bu işlem talep edilebilir. Bu yüzden dermabrazyon ücretleri için uzmanla iletişime geçerek bilgi edinmek gerekir. Hatta cilt analizi yaptırmanız bile gerekebilir

ÖZET BİLGİ

Dermabrazyon – cilt zımparalama, cilt güzelliğinizi daha çok ortaya çıkarmak adına uygulayabileceğiniz profesyonel bir yöntemdir. Bu yöntemin kişiye katacağı birçok avantaj mevcuttur. Temelde cildinizde yer alan leke, sivilce gibi güzelliğinize gölge düşüren unsurlardan kurtulabilirsiniz. Fakat bu uygulama konusunda dikkatli olmanız gerekir. Her estetik yöntemde, ameliyatlı ya da ameliyatsız fark etmez, bir uzmandan yardım almanız gerekir.… Okumaya devam et Dermabrazyon – Cilt Zımparalama

ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.