fbpx

Saç Ekimi


15 Şubat 2022

Saç ekimi günümüzde başta erkekler olmak üzere cinsiyet fark etmeksizin gerçekleştirilen bir işlemdir. Saçların dökülmesi sık görülen bir durumdur. Başta yaşın ilerlemesine bağlı olarak gerçekleşir. Fakat yaşam içerisinde deneyimlenen olaylar ve buna bağlı olarak stres durumuna bağlı olarak saç dökülmesi gerçekleşebilir.

Saç Ekimi Nedir?

Her ne kadar sebepler değişiklik gösterse de saçların dökülmesi özellikle estetik açısından problem yaratacaktır. Sadece kadınlar değil erkekler içinde önemli olan estetik görünümü iyileştirmek adına ekim gerçekleşir. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu saç ekimleri uzun vadede daha genç ve güzel bir görünüm elde edilmesini sağlar.

En İyi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde saç ekimi için değişik yöntemler tercih edilmektedir. En sık kullanılan ki yöntem arasında FUE ve FUT bulunmaktadır. FUT tekniği uygulaması sırasında kişinin kulak arkasından başlayarak ense bölgesinde deri ile birlikte saç kökleri kaldırılır. Daha sonra saç kökleri buradan alınarak ekimi yapılacak alana takviyesi yapılır.

FUE tekniğinde ise durum biraz daha farklıdır. Bu uygulama daha çok tercih edilir. Ense bölgesinde yer alan saç kökleri toplu değil tek tek toplanır. Bunun için derinin kesilmesine gerek yoktur. Saç kökleri alındıktan sonra özel bir alanda bekletilip ekime hazır hale gelir. Saçların ekilmesinden sonra iyileşme süreci daha çabuk olacaktır.

Doğal Saç Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Seçilecek saç ekimi metoduna göre saç ekimlerinin süresi değişiklik gösterecektir. Sadece yönteme bağlı olarak değil aynı zamanda kellik oranına ve hedeflenen yoğunluğa göre de farklılaşma söz konusudur. En doğru bilgi uzman ile iletişime geçip yöntem seçildikten sonra net bilgi almaktır. Zira süre zarfında değişik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekilmeden önce araştırılan temel noktalar bulunmaktadır. Bunların başında işlemin ne kadar başarılı olacağı, ne zaman sonuç vereceği ve fiyatlandırmasıdır. Özellikle günümüzde dalgalanma yaşanan saç ekme fiyatları kafada karışıklığa sebep olabilmektedir.

Halbuki internette görülen fiyatlandırmalar gerçeği yansıtmamaktadır. Zira bu alanda uzmanın doğrudan fiyat bilgisi paylaşması yasaktır. Kişilerin saç ekilirken kullanılacak greft sayısına bağlı olarak değişeceğinden durumunuz analiz edildikten sonra uzmandan fiyat bilgisi almalısınız.

ÖZET BİLGİ

Saç ekimi günümüzde başta erkekler olmak üzere cinsiyet fark etmeksizin gerçekleştirilen bir işlemdir. Saçların dökülmesi sık görülen bir durumdur. Başta yaşın ilerlemesine bağlı olarak gerçekleşir. Fakat yaşam içerisinde deneyimlenen olaylar ve buna bağlı olarak stres durumuna bağlı olarak saç dökülmesi gerçekleşebilir. Saç Ekimi Nedir? Her ne kadar sebepler değişiklik gösterse de saçların dökülmesi özellikle estetik… Okumaya devam et Saç Ekimi

ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.