fbpx

Dolgu


15 Aralık 2021

Dolgu uygulaması cerrahi müdahale ile estetik güzelliği sağlamak istemeyenlerin başvurduğu yöntemlerden birisidir. Çünkü bu yöntem neticesinde kişilerin cerrahi kesi işlemi yaptırmadan basit işlemlerle estetik güzelliği elde etmesi mümkündür. Uygulamadan çok kısa süre sonra hayata dönüş sağlanmasından ötürü günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilir.

Estetik Dolgu Nedir?

Yüz estetik dolgusu yüze özel malzemelerin enjekte edilmesiyle gerçekleşen bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında farklı estetik-güzellik malzemeleri deri altına nüfuz edilir. Cilt görünenin dışında farklı katmanlardan oluşur. Derin dermiş alanına uygulanan estetik maddeler neticesinde yüzün çökmüş noktaları eşitlenir ya da daha yüksek görünüm oluşturulur.

Yüz Dolgu Nasıl Yapılır?

Yüz dolgu yaptırmak için basit adımlar izlenir. Dolgu malzemesi enjektöre alındıktan sonra dolgunun yapılacağı alana batırılır. Bu noktada dolgu malzemesi alanlara ufak ufak dağıtılır. Uygulama yapılacak alana birkaç iğne batırılması sonunda malzemenin tamamı alana yayılacaktır. İşlem kısa sürede böylece gerçekleşir.

Neden Yüz Dolgusu Yaptırılır? Hangi Alanlarda Yüz Dolgusu Yaptırılabilir?

Kadın ve erkek fark etmeksizin günümüzde yüz dolgu yaptırma amacının altında farklı sebepler bulunabiliyor. Fakat ortak amaç yaşa ya da yaşanmışlıklara bağlı olarak ortaya çıkan estetik kaygıların yok olmasıdır. Kişilerin, göz altı çukurları ya da elmacık kemiklerinin belirgin olmaması dolayısıyla dolgunun yaptırıldığı görülür.

Yüz dolgusu yaptırılabilecek alanlar arasında:

  • Çene ve çene bölgesi,
  • Burun alanı,
  • Göz altı,
  • Elmacık kemikleri – yanak bölgesi,
  • Alın bölgesi,
  • Dudaklar bulunuyor.

Yüz Dolgu Maddesi Nedir?

Yüz dolgusu maddesi uygulama yapılacak alan ve aynı zamanda cilt durumuna göre değişiklik gösterebilir. En sık kullanılan maddeler, uzmanın da bilgisine göre değişiklik gösterebilir. Estetik dolgu kapsamında en çok hyalüronik asit, akril içeren malzemeler, kolajen, silikon bulunuyor. En sık kullanılan ise son dönemin ünlüsü olan hyalüronik asit olmaktadır.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Kalıcı? Yüze Yapılan Dolgu Ne Kadar Gider?

Dolgu maddesi cerrahi müdahalesiz yapıldığından ve kendi yapısı gereği zamanla erimeye müsaittir. Bu açıdan bakıldığında kalıcılık süresi bellidir. Dolgunun yapılacağı alana göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 3-5 ay arasında dolgunun tekrarlanması gerekecektir.

Kimler Yüz Dolgusu Yaptıramaz?

Yüz dolgusunu yaptırmak isteyenlerin sayısı çok olsa da herkes tarafından bu işlemin yapılması önerilmez. Uzmanlar tarafından uygulama öncesi gerekli bilgiler sağlandığından uygulama adına onay verilecektir. Dolguyu yaptıramayacak kişiler arasında başlıca; on sekiz yaşından küçükler, hamile olanlar, cilt konusunda hastalığı bulunanlar yer alıyor.

Yüz Dolgu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer yüz dolgu işlemi yaptırdıysanız ilk 24 saat içinde dikkat etmeniz gerekenler bulunmaktadır. Böylece elde edeceğiniz sonuçları daha çok beğeneceksiniz. İlk bir gün içerisinde dolgunun bulunduğu alana herhangi bir sert dokunuş yapmamalı, cilt bakımı uygulamamalısınız. Dolgunun malzemesinin eşit dağılmasını böylece sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında dolgunun bulunduğu alana ısı uygulaması yapmayın, cilt bakım işlemleri gerçekleştirmeyin. Gerekirse 1 gün boyunca makyaj da yapmamanız gerekebilir. Böylece sonuçlar daha iyi şekilde oluşacaktır.

Yüze Dolgu Yaptıranların Yorumları Neler?

Doğru bir uzman ve klinik ile anlaşan insanların yüz dolgu işlemi konusunda olumsuz yorum yapması neredeyse imkânsızdır. Az uygulama malzemesiyle doğal görünüm elde edildiğinde özellikle memnuniyet artış gösterir. Burada amaç, doğal hatları bozmadan dengeli bir işlem yapmak olduğunu unutmamalısınız.

Kalıcı Yüz Dolgusu Fiyatları 2022

İlk defa dolguyu uygulatacaksanız, uygulama konusunda ilginizi çekecek ilk alanlardan birisi elbette fiyatlar olacaktır. Yalnız bu konuda net bir bilgi vermenin zorluğundan bahsetmek gerekiyor. Uygulama esnasında uygulama alanının büyüklüğü, kullanılan malzemenin çokluğu ve malzemelerin fiyatları etkilidir. Bizzat uzmanla iletişime geçerek bilgi almanız gerekir.

ÖZET BİLGİ

Dolgu uygulaması cerrahi müdahale ile estetik güzelliği sağlamak istemeyenlerin başvurduğu yöntemlerden birisidir. Çünkü bu yöntem neticesinde kişilerin cerrahi kesi işlemi yaptırmadan basit işlemlerle estetik güzelliği elde etmesi mümkündür. Uygulamadan çok kısa süre sonra hayata dönüş sağlanmasından ötürü günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilir. Estetik Dolgu Nedir? Yüz estetik dolgusu yüze özel malzemelerin enjekte edilmesiyle gerçekleşen… Okumaya devam et Dolgu

ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.