fbpx

Kırışıklık Tedavisi


15 Aralık 2021

Botoks uygulaması yaşa ve fazla yüz mimikleri kullanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkları azaltmak, yok etmek amacıyla uygulanır. Botoksun uygulama alanı günümüzde en çok yüzde bulunsa da terlemeyi önleme ve hatta migren tedavisinde de alternatif olarak kullanılıyor. Kadın ve erkek fark etmeksizin tercih edilen bu uygulama estetik alanında sık kullanılan bir yöntemdir.

Botoks Nedir?

Özel malzemeler kullanılarak enjekte yöntemiyle uygulama alanında gerginleştirme yapılır. Bu gerginlik kırışıklığı ortadan kaldırmak için yeterlidir. Uygulama yerinin genişliğine göre uygulama süresi değişiklik gösterse de genellikle kısa sürede tamamlanır. Uygulamanın hemen sonrasında günlük hayatınızda dönebilirsiniz.

Botoks Etkisi Ne Zaman Başlar?

Botoks işlemi etki göstermek adına belirli bir süre sonunda oturur. Aslında ilk uygulama vaktinde bile farklılığı gözlemlersiniz. Fakat gerçek anlamda sonuçlar için birkaç gün beklemeniz gerekir. Böylece gerçek sonuçları elde edebilirsiniz. Elbette sonuçtan tatmin olmak adına, dikkat etmeniz gereken bazı aşamalar vardır.

Yüz Botoksu Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Temelde bu uygulama öncesinde özellikle dikkat etmeniz gereken bir durum yoktur. Uygulama sonrası dikkat etmeniz gereken kurallar mevcuttur. Bu kurallar arasında; ilk üç gün havuza girmemek, ilk 1 haftada spor yapmamak, saunaya gitmemek bulunuyor. Cilt bakımı rutinlerinizi de ertelemeniz gerekiyor.

Botoks Kullanım Alanları Nelerdir?

Günümüzde botoks uygulaması çok farklı alanlarda tercih edilmektedir. Uygulamanın etkili olması bu durumda etkilidir. Aynı zamanda cerrahi müdahale olmayıp kısa sürede sonuç vermesi de uygulama alanlarının genişlemesine sebep olur. Botoksun yapılabileceği noktalar arasında:

  • Kaz ayakları,
  • Alın bölgesi,
  • Dudak çevresi,
  • Gülümseme çizgisi,
  • Kaş arası,
  • Boyun,
  • Migren tedavisinde şakaklar bulunuyor.

Botoks Kalıcı Olur mu?

Botoksun kalıcılığı konusunda tartışmalar olsa da kesin olarak bilinmektedir ki yaşam boyunca kalıcılık yoktur. Botoksun malzemesi gereği erime yaptığı ve alanın eski haline dönmesi muhtemeldir. Bu aşamada kişilerin yaptıracağı uygulamanın 4-6 ay içerisinde tekrarlaması gerekiyor. Tabi bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor.

Botoks Yaptırmak Zararlı mı?

Eğer ilk defa botoks uygulaması yaptıracaksanız olası zararları konusunda bilgi almak isteyebilirsiniz. Hamileler ve emziren anneler için zararlarının oluşması muhtemeldir. Bununla birlikte bir uzman elinde yaptırmamanız da olası olumsuz sonuçlara davetiye çıkarır. Bu yüzden, bilinen ve bu alanda bilgisi yüksek olan uzman isimlere başvurmanız gerekebilir.

Yüz Botoksu Fiyatları Ne Kadar?

Botoksun en fazla yüzde uygulandığı bir kesindir. Bununla birlikte, her bir alanda uygulanma malzeme yoğunluğu değişik miktarda kullanılır. Her uygulama sırasında malzemeye bağlı olarak fiyatlandırma değişiklik gösterir. Tabi ki uzmanın alan bilgisi de burada etkilidir.

Kalıcı Botoks Fiyatları

Kalıcı botoks fiyatları, kullanılan malzemeye göre daha uzun soluklu gerginleştirme uygulaması olarak bilinir. İçeriğinde değişim meydana geldiğinden ve çok daha ileri dönemlere kadar idare edeceğinden fiyatları daha yüksek olabilir.

Alın Botoksu Fiyat

Alın bölgesi diğer alanlara nazaran daha geniş bir alana sahip olduğundan uygulama sırasında malzeme daha sık kullanılır. Aynı zamanda işlem süresi de uzun sürebilir. Özellikle migren tedavisi kapsamında yapılan uygulamaların seans başında fiyatlandırma aralığı geniştir.

Çene Botoksu Fiyat

Çene botoks fiyat konusunda diğerlerine nazaran daha uygundur. Özellikle çene ucu ve yakın çevresine kadar yapılacak bölüm kısıtlı olduğundan uygun fiyatlarla uygulama yaptırabilirsiniz. Elbette burada cilt yapınız ve tam olarak istediğiniz sonuç da etkili olacaktır.

Dudak Botoks

Dudaklarda botoksun uygulandığı da sık görülür. Özellikle dudak çevresinde ve üzerindeki kırışık/çizgili görünümü yok etmek adına sağlanır. Yalnız bu dolgu ile karıştırılmamalı. Uygulama sırasında daha küçük alanlara uygulanmasından dolayı fiyatlar düşüktür.

ÖZET BİLGİ

Botoks uygulaması yaşa ve fazla yüz mimikleri kullanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkları azaltmak, yok etmek amacıyla uygulanır.

SONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.