fbpx

Karın Estetiği


15 Şubat 2022

Karın estetiği başta kadınlar olmak üzere erkeklerin başvurduğu sarkan deriyi ortadan kaldırmak adına gerçekleşen bir estetik operasyondur. Estetik operasyonlar kapsamında yapılan bu işlemin karın bölgesinde biriken yağları almak adına amaçlandığı bilinir. Özellikle kadınların ikinci hamilelik sonrası oluşan yağlanmalardan kurtulmak için yaptırdığı görülmektedir.

Karın Estetiği Nedir?

Karın bölgesinde aşırı kilo almaya bağlı olarak oluşmuş yağlanmanın kilo verilse dahi sarkık bir görüntü oluşturduğu bilinir. Bu sarkmalar kilo verilse dahi gitmez bu yüzden estetik operasyon gerektirir. Bahsedilen bu yöntem ile sarkan deri ve yağlar vücuttan atılır. Kişinin daha düz ve gergin hatlara sahip olması sağlanır.

Tam Karın Germe Ameliyatı

Tam karın germe ameliyatı, karın estetiği sırasında özellikle aşırı kilo almaya ve daha sonra vermeye bağlı oluşmuş olan sarkmalarda tercih edilir. Kişinin yağlanma ve sarkma problemi tek bir alanda değildir. Aksine tamamen toparlanması adına genel bir germe işlemi yapılması şarttır. Estetik uzmanı tarafından da bu işlem sağlanacaktır.

Karın Estetiği| Mini Karın Germe

Mini karın germe ameliyatı ise tam karın germeye nazaran daha minimal alanda çalışmayı hedefler. Örneğin hamileliğe bağlı olarak sadece alt karın bölgesinde oluşmuş olan sarkmalar için uygulanmaktadır. Genel bir işlemden daha çok belirli alanlarda uygulama yapılmaktadır. Toparlanma ve iyileşme hızı daha fazladır.

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı yapılırken uzman tarafından kişinin durumu öncelikle incelenir. Yapılan bu incelemeye göre yağların ve sarkmanın durumu saptanır. Saptanan duruma karşılık olarak karın estetiği ameliyatı planlanacaktır. Genellikle kişinin estetik anlamda sorun yaşamaması adına fazlalıklar alınır. Daha sonra da estetik olarak yok olabilecek dikişler atılacaktır.

Karın Germe Estetiği Ameliyatı Kimler Olabilir?

Karın germe estetiği çoğu kişi tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir. Ameliyat olmak için herhangi bir sorununuz yoksa uzman tarafından işlem gerçekleşebilir. Özellikle bu ameliyatı olacak kişilerin yağlanma ve sarkma şikayetleri bulunur. İkinci doğum sonrası sarkmalar kadar yüksek kilo kaybına bağlı olarak oluşan sarkmalar adına ameliyat olunabilir.

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Var mı?

Her ameliyatta olduğu gibi elbette karın estetiği ameliyatında da azda olsa riskler bulunmaktadır. Günümüzde yapılacak en ufak bir ameliyatın bile riski söz konusudur. Fakat ameliyat öncesi kişi bu konuda bilgilendirilir. Bilgilenmeye bağlı olarak riskleri kabul eden kişilere ameliyat yapılmaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki bu riskler çoğunlukla gerçekleşmemektedir.

Karın Germe Ameliyatı Olanların Yorumları Neler?

Doğru uzmanı tercih ederek ameliyatını gerçekleştirmiş her iki cinsten insanın da olumlu yorumlarına denk gelmeniz mümkündür. Çünkü bu ameliyatın temel sebebi estetik anlamda bir güzelliğe kavuşmaktır. Yapılacak cerrahi müdahaleden kısa süre sonra istenen forma kavuşulmasından ötürü yorumlar olumlu yönde gelmektedir.

Karın Germe Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2022

Karın estetiği ameliyatı fiyatları değişkenlik gösteren bir unsurdur. Hastanın alınacak yağ miktarı ve toparlama alanının büyüklüğüne göre fiyatlandırma değişiklik gösterir. Bununla birlikte ameliyat esnasında kullanılan malzemelerin kura bağlı değişim göstermesinden dolayı da ücretler farklılaşır. En doğru bilgiyi bizzat doktorunuzla görüşerek alabilirsiniz.

ÖZET BİLGİ

Karın estetiği başta kadınlar olmak üzere erkeklerin başvurduğu sarkan deriyi ortadan kaldırmak adına gerçekleşen bir estetik operasyondur. Estetik operasyonlar kapsamında yapılan bu işlemin karın bölgesinde biriken yağları almak adına amaçlandığı bilinir. Özellikle kadınların ikinci hamilelik sonrası oluşan yağlanmalardan kurtulmak için yaptırdığı görülmektedir. Karın Estetiği Nedir? Karın bölgesinde aşırı kilo almaya bağlı olarak oluşmuş yağlanmanın kilo… Okumaya devam et Karın Estetiği

ÖNCEKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.