fbpx

Genital Estetik


15 Şubat 2022

Genital estetik, estetiğin sadece dışarıdan görünen yapılarda ve organlarda yapılmadığının en temel kanıtlarından birisidir. Estetik günümüzde birçok alanda gerçekleşmektedir. Genital alan ise bunlardan sadece birisidir. Ülkemizde giderek yaygınlaşan bu estetik alanında hem kadınlar hem de erkekler operasyon gerçekleştirebilir.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetiği estetik türlerinin sadece birisidir. Kadın ve erkek üreme organları ve çevresinde yapılan operasyonlar için bu isimlendirme kullanılır. Sadece dışardan görünen alanlarda değil kişinin özel yaşamında da kendini iyi hissetmesi adına yapılmaktadır. Özgüven artışında doğrudan etkili olan bu işlemler uzman gözetiminde yapılmaktadır.

Genital Estetik Neleri Kapsar?

İlk aşamada genital estetik dendiğinde akıllara sadece kadınlar gelse de bu oldukça yanlış bir tutumdur. Zira kadınlar kadar erkekler tarafından da bu estetik kapsamında birden fazla işlem yaptırılabilmektedir. Günümüzde uygulanan estetikler alanında beş farklı operasyon gerçekleşmektedir.

1- Vajina Daraltma

Vaginoplasti olarak adlandırılan bu estetik genellikle kadınların doğum yapmasına bağlı olarak vajina alanında genişlemeden dolayı tercih edilir. Ortaya çıkan genişleme hem estetik anlamda hem de cinsel birliktelik sırasında sorunlar yaratabilir. Partneriniz ve sizin mutlu olabilmeniz adına fazla dokular ameliyatla alınarak daraltma işlemi sağlanmaktadır.

2- Küçük Dudak Estetiği (Labioplasti)

Kadınlarda genital estetik kapsamında en sık uygulatılan yöntemlerden birisidir. Labioplasti uygulaması var olan vajina dudaklarının fazlalığı ve büyüklüğünden şikayetçi olunmasıyla gerçekleşmektedir. Operasyon sırasında sinirlere ve buradaki dokulara dikkat edilerek küçültme işlemi sağlanmaktadır.

3- Büyük Dudak Estetiği (Dış Genital Gençleştirme)

Bahsedilen bu operasyon sırasında özellikle yaşa bağlı olarak oluşan sarkma ve yapıda değişimi durdurmak adına işlem yapılmaktadır. Vajina çevresinde bulunan iki dudağın var olan durumu üzerinde değişiklikler meydana getirilir. Bu değişim ile eski, genç görünüme kavuşmak mümkün olmaktadır.

4-  Penis Uzatma

Penisplasti genital estetik kapsamında erkeklerin en çok uygulattığı yöntemlerden birisidir. Var olan penis uzunluğundan tatmin olmayan hastaların bu uygulamayı yaptırdığı görülür. Cerrahi müdahale kapsamında yapılan planlamalara göre eskiye nazaran daha uzun bir penis elde edilebilmektedir. Bu durum hastanın özgüven ve cinsel yaşamına doğrudan etki etmektedir.

5- Genital Estetik | Penis Kalınlaştırma

Penisin uzunluğu dışında erekte olunan zaman diliminde daha kalın görünmesini isteyen erkekler için yapılmaktadır. Vücudun farklı bir alanından alınan yağ penise enjekte edilmektedir. Böylece penisin daha kalın bir forma bürünmesi sağlanmaktadır.

Genital Estetik Hangi Doktor Yapar?

Genital estetik denildiğinde akıllara hangi doktorun yapabileceği konusunda bazı şüpheler oluşmaktadır. Bu şüpheleri gidermek adına bilgi almak gerekir. Genital alanı kapsadığından bu alanda uzman bir doktor ile plastik cerrahi uzmanı aracılığıyla operasyonlar gerçekleştirilmektedir. İşlemler metoda göre değişik uzunlukta seyredebilir.

Genital Estetik Öncesi Sonrası Değişim Süreci

Olacağınız operasyon her ne kadar hayati bir öneme sahip olmasa da net sonuçları alabilmek adına sabırlı olmak gerekiyor. Kişiler ameliyat sonrası iyileşme sürecini atlattıktan sonra ancak hedeflenen durumu görebilmektedir. İyileşme süreci hastanın davranışlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Fakat ortalama olarak 3-4 hafta sonunda asıl sonuçları görebilirsiniz.

Genital Estetik Fiyatları

Günümüzde çok sayıda bulunmamakla birlikte ortalamanın üstünde genital estetik yapan cerrahi doktor bulunmaktadır. Her bir doktorun kendi içerisinde tecrübesi değişiklik gösterir. Sadece bununla da kalmayarak çalışma alanları, bulundukları şehir de fark eder. İnternet ortamında fiyat bilgisi paylaşılamadığından ve bahsedilen durumlara göre ücret değişeceğinden doğrudan bilgi almak gerekiyor.

Doktorunuza ulaşarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

ÖZET BİLGİ

Genital estetik, estetiğin sadece dışarıdan görünen yapılarda ve organlarda yapılmadığının en temel kanıtlarından birisidir. Estetik günümüzde birçok alanda gerçekleşmektedir. Genital alan ise bunlardan sadece birisidir. Ülkemizde giderek yaygınlaşan bu estetik alanında hem kadınlar hem de erkekler operasyon gerçekleştirebilir. Genital Estetik Nedir? Genital estetiği estetik türlerinin sadece birisidir. Kadın ve erkek üreme organları ve çevresinde yapılan… Okumaya devam et Genital Estetik

ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.