fbpx

Gençlik Aşısı


15 Aralık 2021

Hyalüronik asit uygulaması olarak bilinen gençlik aşısı, cerrahi müdahale yaptırmak istemeyenlerin tercih edebileceği metotlardan birisidir. Bu uygulamanın enjekte etme yöntemiyle uygulandığı görülmektedir. Deri altında yer alan katmanlara müdahale neticesinde cildinizin yapısında gözle görülür bir farklılaşmayı hissedeceksiniz.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısının estetik müdahale ve güzelleştirme kapsamında meraklı olanlar tarafından bilindiği görülüyor. Cerrahi müdahale dışında yer alan bu yöntemin hyalüronik asidin cilt altına enjekte edilmesiyle işlem tamamlanır. Bahsedilen bu asidin derinizin düzelmesi ve gerginleşmesi adına etkili olduğu bilinmektedir.

Gençlik Aşısı ile Paris Işıltısı Aynı mı?

Gençlik aşısı normal şartlarda bir mezoterapi uygulamasıdır ve güncel olarak altında uygulanan yöntemler de vardır. Paris ışıltısı bunlardan birisidir. İçerisinde birden fazla özel maddenin ve bitkisel özün bulunduğu karışım cilde enjekte edilir. Gençlik aşısından farklı olarak temel amaç cilde ışıltı ve parlaklık vermektir.

Gençlik Aşısı Ne İşe Yarar?

Uygulanacak gençlik aşısı faydaları arasında birden fazla durumdan bahsedilmektedir. Uygulama sonunda kişilerin gözlemleyeceği çeşitli değişiklikler mevcuttur. Hatta bu değişiklikleri elde etmek amacıyla uygulama yapıldığı görülmektedir. İlerleyen yaş ile birlikte uygulama yapan kişiler artsa da tek sebep yaşlılık değildir.

Gençlik aşı uygulaması sonrası:

  • Ciltte parlaklık,
  • Doğal ve sağlıklı görünüm,
  • Oluşan sarkıklığı toparlama,
  • Daha gergin bir görünüş sağlama,
  • Çizgi ve kırışıklığı minimuma indirme gibi avantajlardan bahsedebilmek mümkündür.

Eğer siz de bu şikayetlere sahipseniz, ortadan kaldırmak adına siz de bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Gençlik Aşısı Ne Zaman Etkisini Gösterir?

İlk gençlik aşısı uygulamasından sonra ufak ufak farklılık görebilseniz de doğru ve net sonuçları biraz süre geçtikten sonra görebilirsiniz. Çünkü deri altında hücrelerin hareketlenmesi, değişime uğraması ve hatta kolajen üretmesi için zaman gerekir.

Aynı zamanda ilk seans sonrası genelde herkeste görülen cilt kızarıklığı ve hafif şişme gibi etkiler görülür. Bu etkiler aslında sonuçları görmenizde engelleyici olmaktadır. En azından 1-2 gün geçip cildiniz kendine geldiği andan itibaren hedefinizi daha iyi yorumlayabilirsiniz. Sonuçları böyle değerlendirmek daha doğrudur.

Gençlik Aşısı Ne Kadar Süreyle Yaptırılmalı?

Doğru sonuçları almak kadar cildin zarar görmeden kendini onarması adına belirli süre aralıklarla gençlik aşısı uygulaması yaptırılması gerekir. Art arda yapılan uygulamalardan istenen sonuç alınmaz. Bunun aksine ciltte tepkiler de oluşabilir. Ortalama olarak 2-4 hafta aralıklar uygulamaların yapıldığı gözlemlenmektedir.

Gençlik Aşısı Acı Verir mi?

Gençlik aşısını ilk defa uygulatacak insanlar tarafından merak edilen temel konu bu uygulamanın acı verip vermeyeceği yönündedir. Çok ince iğne uçlarının cildinizin altına batırılması ufak his yaratabilir. Fakat bunu ortadan kaldırmak adına da bölgeyi uyuşturmak adına kremler kullanılabilir. Uygulama öncesi uzmanınız tarafından uygulama yapılır.

Gençlik Aşısı Yan Etkileri Neler?  

Gençlik aşısı sonrası yan etkiler oldukça azdır. Hatta bunlara yan etki demek de doğru değildir. Zira herkeste ortaya çıkan normal durumlar olarak bilinir. İğnenin deriye batmasına bağlı olarak, bu bölgede kızarmalar meydana gelir. Kızarıklık dışında aynı zamanda hafif şişmeler de oluşabilir.

Fakat tüm bu belirtiler ortalama olarak 2-3 gün içinde kaybolacaktır. Kalıcı bir etkisi yoktur ve görülmesi oldukça normaldir.

ÖZET BİLGİ

Hyalüronik asit uygulaması olarak bilinen gençlik aşısı, cerrahi müdahale yaptırmak istemeyenlerin tercih edebileceği metotlardan birisidir. Bu uygulamanın enjekte etme yöntemiyle uygulandığı görülmektedir. Deri altında yer alan katmanlara müdahale neticesinde cildinizin yapısında gözle görülür bir farklılaşmayı hissedeceksiniz. Gençlik Aşısı Nedir? Gençlik aşısının estetik müdahale ve güzelleştirme kapsamında meraklı olanlar tarafından bilindiği görülüyor. Cerrahi müdahale dışında yer… Okumaya devam et Gençlik Aşısı

ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.