fbpx

Meme Estetiği


15 Şubat 2022

Meme estetiği doğru bir postüre ve görünüme sahip olmak adına tercih edilen müdahalelerden birisidir. Kişilerin estetik kapsamında en çok tercih ettiği metotlardan birisidir. Sadece kadınlar açısından değil erkekler açısından da bu anlamda değişim yaptırılabilir. Estetik müdahaleler arasında tercih edilecek bu yöntemin farklı amaçlara hizmet ettiği görülüyor.

Meme Estetiği Neden Yapılır?

Meme estetiğinin yapılma amaçları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Çünkü akla ilk olarak meme büyütme operasyonları gelse de durum bununla sınırlı değildir. Günümüzde memenin görünümünde değişiklik yaratmak adına birden fazla operasyon gerçekleştirilir. Üstelik her biri kanıtlanmış başarılarla desteklenir.

Yaptırılacak meme estetiği sebepler her ne olursa olsun ortak bir amaca hizmet eder. Bunların temeli görünüş olarak güzel bir duruşa sahip olmaktır. Estetik anlamda kendinizi daha güzel hissetmek adına yaptırabilirsiniz. Üstelik bunun dışında duruş bozukluklarına bağlı olarak çıkan ağrıları ortadan kaldırmak, özgüven kazanmak adına da tercih edilir.

Meme Estetiği Çeşitleri Neler?

Günümüzde meme estetiği kapsamında çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Kişinin isteği doğrultusunda büyültme, küçültme başta olmak üzere birden fazla metot vardır. Neredeyse estetik alanında çalışan tüm uzmanlar tarafından bu operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Fakat alınacak sonucun tam olarak istenen sonuçta olması operasyonu yapacak uzmanın tecrübesine bağlıdır.

1- Meme Küçültme

Büyük memelere sahip olmak her zaman istenen bir durum değildir. Aksine, sahip olunan vücut ölçülerine uyum göstermeyen göğüslerin duruşunda değişim gerekir. Sadece estetik anlamda değil aynı zamanda büyük memelerin bel ve sırt ağrısı yaptığı da bir gerçektir. Hastanın isteği doğrultusunda küçültmeler operasyonla sağlanmaktadır.

2- Meme Büyütme

Meme estetiği dendiğinde akıllara ilk olarak büyütme ameliyatları gelmektedir. Bu oldukça doğal bir durumdur çünkü tercih edilme sayısı da fazladır. Küçük göğüslü olmak kadınları özgüven anlamında da olumsuz etkilediğinde silikon protez ve kendi yağının kullanılmasıyla şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Tercihinize bağlı olarak seçeneğinizi belirleyebilirsiniz.

Protezle Meme Büyütme Nasıldır?

Protez meme büyütme işlemi aşina olunan bir durumdur. Toplum arasında daha çok silikon olarak kullanılmasından dolayı kafa karışıklığı yaratır. Meme dokusunun hemen altına yerleştirilecek olan protez silikonlar ile göğüs boyutu artar. Bununla da kalmayarak şeklinde değişime neden olur.

Göğsüne Silikon Yaptıranların Yorumları Neler?

Silikonla göğüs yaptıranların yorumları genel anlamda oldukça iyidir. Çünkü silikonların cc kontrolü çok rahat yapılır. Tamamen hayalinizdeki göğse kavuşmanız adına kolaylık sunar. Fakat silikonların belirli bir ömrü bulunur. Bununla birlikte ameliyat sonrası görünümde dikkat edilmesi gerekenler fazladır.

3- Meme Dikleştirme

Genellikle memenin boyutundan hoşnut olduğu durumlarda meme estetiği kapsamında dikleştirme yapılabilir. Özellikle yaşa ve emzirme sonrası döneme bağlı olarak göğüste sarkma oluşur. Oluşan bu görüntüyü beğenmeyenler tarafından dikleştirme yapılabilir.

4- Erkek Meme Estetiği

Erkeklerde jinekomasti uygulaması sık sık yapılır. Farklı sebeplere bağlı olarak erkeklerde meme büyüklüğünün fazla olması rahatsızlık hissettirir. Bu aşamada erkeklerde yapılacak operasyon ile meme boyutunda küçültme sağlanır.

5- Mastektomi

Mastektomi ameliyatı meme kanseri ile baş eden kadınlarda tercih edilmektedir. Kanseri kontrol altına almak adına kanserli meme dokusu vücuttan uzaklaştırılır. Böylece kanserli hücrelerin yayılmasına engel olunur.

Meme Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Görüldüğü üzere meme estetiği kapsamında birden fazla yöntem bulunmaktadır. Her birinin ameliyat yöntemi, süresi değişiklik gösterir. Birbirinden tamamen farklı olmalarından dolayı fiyatlarında da değişiklik meydana gelir. Eğer bu kapsamda bir ameliyat yaptırmayı düşünüyorsanız uzmanla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

ÖZET BİLGİ

Meme estetiği doğru bir postüre ve görünüme sahip olmak adına tercih edilen müdahalelerden birisidir. Kişilerin estetik kapsamında en çok tercih ettiği metotlardan birisidir. Sadece kadınlar açısından değil erkekler açısından da bu anlamda değişim yaptırılabilir. Estetik müdahaleler arasında tercih edilecek bu yöntemin farklı amaçlara hizmet ettiği görülüyor. Meme Estetiği Neden Yapılır? Meme estetiğinin yapılma amaçları kişiden… Okumaya devam et Meme Estetiği

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.