fbpx

Protezle Popo Büyütme


15 Şubat 2022

Protezle büyütme popo hacminde değişiklik yapmak adına uygulanabilmektedir. Her ne kadar günümüzde farklı yöntemlerle kalça estetiği yapılsa da her birinin tercih edilme sebebi farklıdır. Protez uygulaması ise son zamanların en sık tercih edilenidir. Normal şartlarda memeye uygulanan protez kalçaya da rahatlıkla uygulanabilir.

Kalçayı Protezle Büyütme Nedir?

Protezler ameliyatta kullanılmak üzere özel üretilmiş malzemelerdir. Silikon olarak da adlandırılan bu malzemeler uygulanan alanda şekil değişimine sebep olur. Çoğu zaman meme estetiği sırasında denk gelinen bu uygulama günümüzde artık popoda da yapılmaktadır. Popo estetiği kapsamında protezin deri altına yerleştirilmesiyle kalça görünümü değişir.

Popo Protez Nasıl Yapılır?  

Popoda kullanılacak protezler memede kullanılandan şekil olarak farklıdır. Özel olarak insan vücuduna entegre olacak formatta üretilen protezler kişinin kalça alanına uygulanır. Popoyu protezle büyütme ameliyatı sırasında önce protezin büyüklüğü hastayla beraber ayarlanır. Daha sonra ameliyat için bir sakınca yoksa gün belirlenir.

Hasta ameliyat sırasında herhangi bir acı ya da duygu hissetmez. Baygınken uygulanan bu ameliyat için uygulama alanı kuyruk sökümü olarak belirlenir. Kuyruk sokumundan küçük bir şekilde oluşturulan kesi alanından ameliyat gerçekleştirilir. Protez alandan içeriye oturacak noktada yerleştirilir. Kuyruk sokumundan yapılması dikiş alanını küçük kalmasını sağlar.

Kalçaya Silikon Taktıranlar Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

Her ameliyat sonrasında olduğu gibi protezle büyütme sonrasında dikkat edilmesi gereken çeşitli kurallar vardır. Bu kurallara uyulduğu müddetçe iyileşme sürecine ilerleme sağlanır. Kişilerin ameliyat sonrasında bir gün hastanede kalması gerekir. İkinci gün çıkışı yapılır. İlk üç gün duş alınmaması bir hafta istirahat edilmesi şarttır.

Bir hafta sonunda iş ve günlük yaşamınıza dönenebilirsiniz. Uyurken kalça üzerine yatmamaya ilk birkaç gün dikkat etmek zorundasınız. Elbette birkaç hafta boyunca spordan ve egzersizlerden de uzak durmakta fayda var. Otururken protezin şekil değiştirmesi mümkün olmaz fakat ameliyattan ötürü oturup kalkarken zorluk çekebilirsiniz.

Kalça Büyütme Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Protezle büyütme ameliyatı genel anlamda diğer ameliyatlara göre kısa sürmektedir. Ortalama olarak birkaç saat içerisinde ameliyatın sonlanması beklenir. Çıkabilecek aksilikler düşük oranda olsa da oluşan bu tarz bir durumda süre bir miktar artabilir.

Kalça Estetiği Yaptıranlar Yorumlar Neler?

Genel anlamda protezle büyütme ameliyatı sonrası kalça estetiği kapsamında yapılan yorumlar oldukça olumludur. Doğru uzmanı tercih ettiğiniz noktada her durumda da memnun ayrılmanız mümkündür. Burada önemli olan uygulanacak estetik değil beraber çalışılacak olan uzman doktordur. Aksi durumda memnuniyet seviyesi düşebilir.

Kalçayı Protezle Büyütme Fiyatları Ne Kadar?

Kalçayı büyütmek adına kullanılan protez yöntemi kullanılan malzemeler ve ameliyat gereçlerine göre fiyatlandırması değişiklik gösterir. Özellikle kalıcılığı arttırmak adına kullanılacak protezin kalitesinden doktor sayesinde emin olmalısınız. Elbette bu durum fiyatlandırmayı arttırır. Ancak nadir olacağınız bu ameliyat adına fiyattan ziyade uzmanlığa odaklanmak gerekir.

ÖZET BİLGİ

Protezle büyütme popo hacminde değişiklik yapmak adına uygulanabilmektedir. Her ne kadar günümüzde farklı yöntemlerle kalça estetiği yapılsa da her birinin tercih edilme sebebi farklıdır. Protez uygulaması ise son zamanların en sık tercih edilenidir. Normal şartlarda memeye uygulanan protez kalçaya da rahatlıkla uygulanabilir. Kalçayı Protezle Büyütme Nedir? Protezler ameliyatta kullanılmak üzere özel üretilmiş malzemelerdir. Silikon olarak… Okumaya devam et Protezle Popo Büyütme

ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.