fbpx

Kulak Estetiği


15 Şubat 2022

Otoplasti olarak da bilinen kulak estetiği; kulağın şeklini, konumunu veya oranını iyileştirebilir. Kulak yapısında doğuştan var olan ya da gelişimle belirginleşen bir kusur otoplasti yani kulak estetiği ile düzeltilebilir. Bu prosedür ayrıca yaralanmanın neden olduğu şekilsiz kulakları da tedavi edebilir.

Kulak estetiği, kulaklara ve yüze denge ve orantı getirirken daha doğal bir şekil oluşturur. Küçük deformasyonların bile düzeltilmesi, görünüşe ve özgüvene derin faydalar sağlayabilir. Çıkıntılı veya şekil bozukluğu olan kulaklar sizi veya çocuğunuzu rahatsız ediyorsa plastik cerrahiyi düşünebilirsiniz.

Kulak Estetiği Neden Uygulanır?

Kulak estetiği çoğu durumda kepçe kulak görüntüsünden rahatsız olan kişilerde uygulansa da

  • Aşırı büyük kulaklar
  • Değişen derecelerde bir ya da her iki tarafta meydana gelen çıkıntılı kulaklar
  • Önceki kulak ameliyatından yetişkin memnuniyetsizliği

Nedeniyle de kulak estetiği uygulanır.

Kulak düzeltme prosedürleri, kulakları kalıcı olarak değiştirerek bu tür sorunları düzeltmeye yardımcı olabilir, böylece görünümlerinden artık utanmazsınız. Kulak yeniden şekillendirme şunları içerebilir:

  • Kulakları geri sabitleme
  • Boyutlarını küçültmek
  • Bir yaralanmadan sonra onları yeniden şekillendirmek
  • Bir deformasyon nedeniyle onları yeniden şekillendirmek

Otoplasti veya Pinnaplasti ya da kulak estetiği bir kozmetik prosedür. Bu, bir ya da iki kulağın boyutunu veya belirginliğini azaltır. Kulak Şekillendirme veya İğneleme, en eski kozmetik prosedürlerden biridir ve çok yaygın olarak gerçekleştirilir. Kulaklarının görünümünden rahatsız olanlara özgüvenlerini geri kazandırabilir.

Bu işlemlerle artık kulaklarınızı saklamanıza veya dikkatleri üzerine çeken aksesuarlardan kaçınmanıza gerek kalmayacak.

Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Uzman plastik cerrahınız Coşkun Erçel ve ekibi kulak estetiği ameliyatınız boyunca daima aklınızda kalan soru işaretlerini gidermek için yanınızda olacaktır. İşlem esnasında ya lokal ya da genel anestezi altında olacaksınız. Cerrah, kulağın kafaya bağlı olduğu kıvrımda kulağınızın arkasında küçük bir kesi yapacaktır. Kıkırdak ve deri daha sonra çıkarılacak veya istediğiniz sonuca göre yeniden şekillendirilecek ve kulağı yeni konumunda tutmak için birkaç küçük dikiş kullanılacaktır.Kulak estetiğinden sonra iyileşmeyi teşvik etmek ve ayrıca kulaklara destek sağlamak için ameliyattan sonra genellikle bir ila iki hafta bandaj takılması gerekecektir. Bandajlar çıkarıldıktan sonra çoğu insan normal şekilde işine döner, ancak spor veya kulakların öne eğilmesine neden olabilecek herhangi bir aktivite en az altı ay süreyle bırakılmalıdır

ÖZET BİLGİ

Otoplasti olarak da bilinen kulak estetiği; kulağın şeklini, konumunu veya oranını iyileştirebilir. Kulak yapısında doğuştan var olan ya da gelişimle belirginleşen bir kusur otoplasti yani kulak estetiği ile düzeltilebilir. Bu prosedür ayrıca yaralanmanın neden olduğu şekilsiz kulakları da tedavi edebilir. Kulak estetiği, kulaklara ve yüze denge ve orantı getirirken daha doğal bir şekil oluşturur. Küçük deformasyonların bile düzeltilmesi,… Okumaya devam et Kulak Estetiği

ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.