fbpx

Yara Cerrahisi


24 Şubat 2022

Yara cerrahisi oluşan yaraların iyileşmemesine bağlı olarak bir müdahale yöntemi olabildiği gibi cerrahi yaralar adına da özel bir alandır. Yara cerrahisinin günümüzde çok yaygın kullanıldığı biliniyor. Zira özellikle ameliyatlarda oluşan yaraların estetik şekilde kapanması amacıyla estetik cerrahi alanından yararlanıldığı görülüyor.

Cerrahi Yara Nedir?

Cerrahi yara, cerrahi müdahale sonrası açık alanın kapanması adına uygulanan kapama yöntemine bağlı olarak ortaya çıkabilen yaralanma türüdür. Bununla birlikte uzun süre geçmesine rağmen iyileşmeye yaraları da temsil etmektedir. Kişinin özellikle açık, görünen alanda bu yaraların oluşmasına bağlı olarak estetik kaygıları oluşur. Bu yüzden dikkatle müdahale edilmesi gerekebilir.

Yara Cerrahisi Neden Tercih Edilmeli?

Yara cerrahisi tercih edilmesinde en büyük temel, yaraların oluşturduğu sağlık ve estetik görüntü sorununu ortadan kaldırmaktır. Kişilerin hayat içerisinde yaşadığı zorlukları ortadan kaldırmak adına yapabileceği en doğru hareket bu alanda uzman bir doktordan yardım almaktır. Uzman doktor sayesinde yapılacak cerrahi müdahale istenmeyen yaraların ortadan kaldırılmasında etkilidir.

Enfeksiyon Riski Yüksek Yaralar Cerrahi Müdahale ile Daha İyi Hale Getirilebilir

Enfeksiyon genellikle yaraların en büyük sorunları arasında bulunuyor. Temelden müdahale etmek ve yaranın genel olarak kapanmasını sağlamak amacıyla ameliyat ile iyileştirme hedeflenir. Böylece enfeksiyonun da önüne geçildiği gibi estetik cerrah tarafından müdahale tercih ederseniz iyileşme açısından da fayda görebilirsiniz.

Dikişli Yara Ne Zaman İyileşir?

Yara cerrahisi kapsamında yapılan dikişlerde iyileşme süreci kişinin beslenme ve hayat düzenine göre değişiklik gösterir. Yaralanmış derinin iyileşmesi özellikle protein hücrelerine bağlı olarak gerçekleşir. Bu yüzden protein bazlı beslenir ve doktorunuzun önerilerine kulak asarsanız, kısa sürede iyileşme sürecini tamamlarsınız.

Yara Cerrahisi Hangi Alanlarda Uygulanır?

Yara cerrahi çok geniş bir alana hitap etmektedir. Kişilerin, yaralanma alanlarına bağlı olarak uygulama aşamaları belirlenebilir. Bununla birlikte iyileşmeyen yaraların da herhangi bir alanda olması sağlık anlamında sorun teşkil etmediği müddetçe cerrah tarafından uygulama yapılabilmektedir.

Alanında uzman isimlerden yara cerrahisi kapsamında yardım alabilirsiniz. Kısa sürede yapılan müdahaleler ile iyileşme sürecini atlattıktan sonra daha yaşanabilir bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

ÖZET BİLGİ

Yara cerrahisi oluşan yaraların iyileşmemesine bağlı olarak bir müdahale yöntemi olabildiği gibi cerrahi yaralar adına da özel bir alandır. Yara cerrahisinin günümüzde çok yaygın kullanıldığı biliniyor. Zira özellikle ameliyatlarda oluşan yaraların estetik şekilde kapanması amacıyla estetik cerrahi alanından yararlanıldığı görülüyor. Cerrahi Yara Nedir? Cerrahi yara, cerrahi müdahale sonrası açık alanın kapanması adına uygulanan kapama yöntemine… Okumaya devam et Yara Cerrahisi

SONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.