fbpx

PRP


15 Aralık 2021

PRP tedavisi cilt güzelliğinden, saç dökülmesine ve hatta ortopedik hastalıkları iyileştirmek adına tercih edilir. Uygulamanın özel koşullarla sağlanması ve kişinin kendi kanıyla sağlanmasından dolayı çok sayıda uygulayanı vardır. Herkes tarafından gerçekleştirilemeyecek olan bu işlem uzman gözleminde ve kontrolünde sağlanmaktadır.

PRP Nedir Ne İşe Yarar?

Platelet rich plasma olarak açıklaması bulunan bu uygulama, kişiden kan alınmasıyla başlar. Alınan kan içerisinde yer alan plazmaların ayrıştırılarak kişiye tekrar enjekte edilmesiyle ilerler. Kan içerisinde yer alan plazmaların ortaya çıkması ve sadece bu yönüyle aktarılması kişinin cilt güzelliğinden birçok alanda fayda sağlamasına neden olmaktadır.

PRP faydaları arasında birçok durumdan bahsedilebilir. Öncelikle birçok cilt probleminin ortadan kaldırması ya da en aza indirmesiyle bilinir. Bununla birlikte saç dökülmesi yaşayan ve kel kalma problemiyle karşı karşıya kalan kişilerin sorununu çözmek adına tercih edilebilir. Ortopedik rahatsızlıkları da ciddi anlamda hafiflettiği kanıtlanmıştır.

PRP Kimlere Uygulanır?

PRP’nin uygulanma sebepleri ve avantajları belli olduğu için metodu uygulatacak kişilerin profilleri de bellidir. Hamile, emziren ve farklı hastalıkları olmayan kişilere rahatlıkla uygulama yapılabilir. Bu konuda en doğruyu uzman doktorunuz sizlere verecektir.

Bunun dışında eğer cilt problemleri arasında yer alan; cilt lekeleri, kırışıklıklar, sarkmalar ve gözenek büyümesi gibi şikayetleriniz varsa PRP tedavisi yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte yeni saç çıkmasını desteklemek isteyen özellikle erkek hastalıklar uygulatma yaptırabilir. Saç köklerini destekleyerek saç dökülmesini de durdurduğu gözlemlenir.

Cilde PRP Yaptıranlar Memnun mu?

Eğer doğru uzmanla çalışır ve işlemleri hijyenik bir şekilde gerçekleştirecek ortam tercih ederseniz PRP’den memnun kalma olasılığınız yüksektir. Normal şartlarda seçiminizde yanlış bulunmuyorsa sonuçların genel olarak olumlu olduğunu söylemek gerekir.

PRP Saç Tedavisi Yaptıranlar Kesin Sonuç Alır mı?

Saç tedavisi için PRP yüksek oranda olumlu sonuçlar alınmasında etkilidir. Fakat saç dökülmesini engellemek ve yeni saç çıkışını desteklemek tek bir metoda da bağlı değildir. Vücudunuzun beslenmesine de ciddi olarak bağlıdır. Bununla birlikte uzman doktorunuzdan gelecek tavsiyelere uyarak, saç tedavisi için olumlu ilerlemeler sağlayabilirsiniz.

PRP Kaç Seansta Etkisini Gösterir?

Bahsedilen bu uygulama dahil birçok estetik uygulamalarda sabırlı olmak gerekiyor. Cerrahi müdahale kapsamında yer almadıkları ve hücrelere doğrudan müdahale yapıldığından değişimi beklemek gerek. Bu açıdan ortalama olarak 3-4 seanslık bir bekleme süresini kendinize vermelisiniz. Asıl sonuçları geçireceğiniz birkaç seans sonrası görebilirsiniz.

PRP Tedavisi Fiyat Bilgisi 2022

Yaptıracağınız PRP uygulama fiyatları uzmandan kliniğe varana denk değişiklik gösterir. Aynı zamanda uygulamanın yapılacağı alanda oldukça önemlidir. Eğer saçınız için uygulatacaksanız daha geniş bir alana hizmet eder. Bu yüzden, fiyatları bizzat doktorunuza danışarak öğrenmeniz doğru olur.

PRP Saç Tedavisi Fiyatları 2022

PRP’nin saç çıkarmak ve kelliği ortadan kaldırmak için sık sık uygulanır. Uygulamanın ücretleri seans başına belirlenir. Her uygulama seansından sonra ücretlerin uzmana ödenmesi gerçekleşir. Ortalama olarak fiyatlar sektör içerisinde bellidir. Yüksek bir değişiklik oluşmaz.

ÖZET BİLGİ

PRP tedavisi cilt güzelliğinden, saç dökülmesine ve hatta ortopedik hastalıkları iyileştirmek adına tercih edilir. Uygulamanın özel koşullarla sağlanması ve kişinin kendi kanıyla sağlanmasından dolayı çok sayıda uygulayanı vardır. Herkes tarafından gerçekleştirilemeyecek olan bu işlem uzman gözleminde ve kontrolünde sağlanmaktadır. PRP Nedir Ne İşe Yarar? Platelet rich plasma olarak açıklaması bulunan bu uygulama, kişiden kan alınmasıyla… Okumaya devam et PRP

ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.