fbpx

Kaş Kaldırma


15 Şubat 2022

Kaş kaldırma ameliyatı adından da anlaşılacağı üzere kaşların estetik duruşunda değişim meydana getirmek adına yapılan cerrahi uygulamadır. Günümüzde kaşların yapısında ve duruşunda değişim yaratmak için birden fazla ameliyat yöntemi bulunmaktadır. Seçeceğiniz yönteme bağlı olarak uzman seçerek siz de değişimi başlatabilirsiniz!

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Kaş kaldırmak adına yapılan ameliyatlarda kişinin göz kapağında oluşan birikmeyi önlemek adına cerrahi müdahale yapılır. Sadece düşüklüğe bağlı olarak yığılma ortadan kalkmaz. Aynı zamanda; yorgun, yaşlı ve olumsuz estetik görünüm ortadan kalkar. Bu yöntem sayesinde daha genç ve iyi görünmek mümkün.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Yöntemleri Neler?

Daha önce de bahsedildiği üzere günümüzde kaş kaldırma ameliyatı farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. En yaygın olanı ise klasik olan yöntemden ibarettir. Araştırmalarınız neticesinde iki yöntemden birisini doktorunuzla birlikte seçebilirsiniz.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı son dönemlerin yöntemlerinden birisidir. Kişinin, saç diplerinden kesi atılmadan küçük kameralarla operasyon sağlanmaktadır. Kesi atılmaması, iz kalmamasına da sebep olacaktır. Bununla birlikte dikiş atılsa da 10 gün gibi kısa bir süreden sonra ortadan kalkar. Kişilerin toparlanma süresi daha hızlıdır.

Klasik Kaş Kaldırma Ameliyatı ( Şakak Germe Ameliyatı)

En sık uygulanan kaş kaldırmak için yapılan yöntemidir. Şakak germe ameliyatı olarak da geçer. Şakak bölgesinden saçlı deri kaldırılır ve burada germe işlemi yapılır. Bu işlemde saçların altında olacak şekilde dikiş atılır ve dışarıdan görülmez. Kalıcılık konusunda ise kişiye bağlı olarak değişimler meydana gelir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Seçilecek yönteme bağlı olarak kaş kaldırma ameliyatı farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Fakat ortalama olarak operasyonların yöntemleri benzerlik gösterir. Saç diplerinin bulunduğu alandan kaş bölgesine doğru işlem yapılır. Burada düşük bulunmasına neden olan kaslar ve deri üzerine müdahale gerçekleşir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Kaşlarınızı kaldırmak için yaptıracağınız ameliyat sonrası dikkat etmeniz gereken belli başlı  kurallar bulunur. Bu kurallara uymak, ameliyatın başarısında doğrudan etkiye sahiptir. Çünkü uzmanınız kadar sizlerin de davranışları bu konuda belirleyici olacaktır.

Kaş kaldırma ameliyatı yaptırdıktan sonra ameliyat bölgenizde bir miktar şişme ve acı meydana gelebilir. Soğuk pres uygulaması yapabilirsiniz. Bununla birlikte geceleri uyku pozisyonunuza dikkat etmelisiniz, yüz üstü yatmayın. Kafanıza darbe alabileceğiniz işlerden uzak durun. Bir müddet spor gibi faaliyetlere de son vermelisiniz.

Kaş Kaldırma Ameliyatı İyileşme Süreci

Ameliyatla yapılan estetik değişimlerin toparlanma süresi ameliyatsız kaş kaldırmaya göre daha uzun sürer. Eğer bir an önce yaşamınıza dönmek isterseniz ve uygunsa elbette ameliyatsız kaş kaldırma yöntemini tercih etmelisiniz. Bu da ip askı yöntemiyle mümkün olur. Ancak ameliyat konusunda kararlıysanız, birkaç ay kadar sabretmeniz gerekir. Zira ortalama olarak 4-5 aylık süre sonrası tam sonuçları alacak, 1 aya kadar ameliyat zorluğunu atacaksınız.

Klasik ve Endoskopik Kaş Kaldırma Fiyat Bilgisi 2022

Klasik kaş kaldırma ameliyatı daha yoğun ve çok sayıda uzman tarafından gerçekleştirildiğinden fiyat açısından daha uygundur. Endoskopik kaş kaldırmak ise operasyon sırasında ekstra malzeme ve teknolojik imkân kullanıldığından bir miktar yüksektir. En doğru bilgileri, uzmana ulaşarak kısa sürede elde edebilirsiniz. İnternet üzerinde bu konu hakkında fiyat belirtmek yasaktır.

ÖZET BİLGİ

Kaş kaldırma ameliyatı adından da anlaşılacağı üzere kaşların estetik duruşunda değişim meydana getirmek adına yapılan cerrahi uygulamadır. Günümüzde kaşların yapısında ve duruşunda değişim yaratmak için birden fazla ameliyat yöntemi bulunmaktadır. Seçeceğiniz yönteme bağlı olarak uzman seçerek siz de değişimi başlatabilirsiniz! Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Kaş kaldırmak adına yapılan ameliyatlarda kişinin göz kapağında oluşan birikmeyi önlemek… Okumaya devam et Kaş Kaldırma

ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.