fbpx

Ameliyatsız Yağ Enjeksiyonu


15 Şubat 2022

Yağ enjeksiyonu uygulaması vücudun farklı alanlarına uygulanan bir yöntemdir. Yüze, bacağa yapılabildiği gibi kalçaya da uygulandığı görülür. Özellikle kalça yapısından memnun olmayanların tercih ettiği bir metottur. Çünkü diğer uygulamalara göre daha doğal malzemelerle yapılır ve kalıcılık oranı da yüksektir.

Popo Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Kalçaya uygulanan enjeksiyon olarak kısaca adlandırılabilir. Kişinin memnun olmadığı kalça bölgesine yağ uygulamasını temsil eder. Uygulanacak yağ miktarı elde edilmek istenen görüntüye göre değişiklik gösterir. Fakat işlem sonunda kalçanın görünümünde değişim meydana gelir. Uzmanın tecrübesine bağlı olarak bu çoğu zaman olumlu yöndedir.

Popo Yağ Enjeksiyonu Nasıl Uygulanır?

Diğer kalça estetiklerine göre popo yağ enjeksiyonu kısa sürede ve basit şekilde gerçekleştirilir. Kişinin farklı vücut hatlarından bir alandan yağ alınır. Alınan bu yağ daha sonra popoya şekil verecek şekilde uygulanır. Bu aşamada genelde yağ alınan nokta karın bölgesi olacaktır. Böylece kum saati vücut tipi daha net ortaya da çıkmış olur.

Uygulama esnasında kişinin hissedeceği herhangi bir acı durumu yoktur. Çünkü kişi operasyon sırasında genel anesteziye maruz kalır. Daha sonrasında işlem gerçekleşir. Ayılma ve toparlanma süresi çok uzun değildir. Fakat yağ bacaktan alındıysa özellikle ilk bir hafta ayakta çok durulmaması gerekir. Kalça üstüne de yatmamak gerekir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Zararlı mı?

Estetik operasyonlar genel olarak kişiye zararlı olacak uygulamalar değildir. Aksine vücutta oluşan değişime bağlı olarak özgüven gelişimi meydana gelir. Bu da psikolojik sağlık açısından oldukça destekleyici bir unsurdur. Eğer siz de bu uygulamayı yaptırmayı düşünüyorsanız doğru bir isimle çalışmaya özen göstermelisiniz.

Uzman seçimine bağlı olarak hem operasyonun sonucu değişecektir hem de oluşabilecek risk unsurları ortadan kalkacaktır.

Yağ Enjeksiyonu Ömür Boyu Kalır mı?

Her ne kadar popo yağ enjeksiyonu kolay gerçekleştirilen ve yaygın bir uygulama olsa da kalıcılık süresi belirlidir. Teknoloji ve ameliyat yöntemleri değişiklik gösterse de kişinin vücut yapısına ve yaşam standartlarına bağlı olarak zaman içerisinde değişim gözlemlenebilir. Ömür boyu kalıcılık ilk an gibi olmasa da yine de etkisi uzun süreli olacaktır.

Yağ Enjeksiyonu Ne Zaman Erir?

İşlem yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 6-8 ay sonuçlar ilk gün gibi olacaktır. Özellikle bir yıl geçtikten sonra yağların bir miktar erimesi normaldir. Zira yağ enjekte edilen yüz bölgesi de olsa vücut belirli süre sonra bunu eritecektir. Fakat ortalama olarak yapılan uygulama sonrasında erime tamamen gerçekleşmez. Belirli bir miktarda değişim her zaman var olur.

Kalçaya Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Günümüzde gerçekleştirilen popo yağ enjeksiyonu çoğu birey tarafından gerçekleştirilebilecek fiyatlandırmalara sahiptir. Estetik alanında her ne kadar geri planda kalmış bir nokta olsa da giderek yaygınlaşmaktadır. Seçeneklerin artması sizi ilk odaklanmanız gereken noktadan uzaklaştırmasın. Tercih esnasında fiyattan ziyade uzman tecrübesine dikkat etmeyi unutmayın.

ÖZET BİLGİ

Yağ enjeksiyonu uygulaması vücudun farklı alanlarına uygulanan bir yöntemdir. Yüze, bacağa yapılabildiği gibi kalçaya da uygulandığı görülür. Özellikle kalça yapısından memnun olmayanların tercih ettiği bir metottur. Çünkü diğer uygulamalara göre daha doğal malzemelerle yapılır ve kalıcılık oranı da yüksektir. Popo Yağ Enjeksiyonu Nedir? Kalçaya uygulanan enjeksiyon olarak kısaca adlandırılabilir. Kişinin memnun olmadığı kalça bölgesine yağ… Okumaya devam et Ameliyatsız Yağ Enjeksiyonu

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.