fbpx

Basen Estetiği


15 Şubat 2022

Basen estetiği kadın ve erkeklerin dikkat ettiği durumlardan birisidir. Basenlerinizin vücudunuzla orantılı olmasını istemez misiniz? Aslında bu durumu sporla halledemediyseniz gerçekleştirebileceğiniz farklı estetik operasyonlar bulunur. Üstelik bu operasyonlar sandığınızdan daha kolay ve kısa sürede sonlanacaktır.

İnatçı Basenler Nasıl Gider?

Her ne kadar spor yaptıysanız, beslenmenize dikkat ettiyseniz de basenleriniz erimedi mi? Çoğu  kişiden duyulan bu şikayetin artık bir çözümü var! Basenlerde bulunan yağların erimemesi ya da ince basenli kalmanızın önüne estetik ile geçebilirsiniz.

Hastaların her iki durumda da seçebildiği basen estetiği ameliyatı sayesinde kısa sürede sonuca ulaşılabiliyor. Uzman ellerinde gerçekleştirilen bu ameliyat ile vücudunuz daha orantılı ve istediğiniz formata kavuşturuluyor. Siz de eğer bu tarz bir ameliyata ihtiyaç duyuyorsanız iletişime geçebilirsiniz.

Basen Estetiği Ameliyatları Hangileri?

Estetik alanında birden fazla basen ameliyatı vardır. Her ne kadar toplum arasında daha çok basen kalınlığından şikayet edilse de azınlıkta farklı bir grup da vardır. Basenlerinin kalın olmasını isteyip bir türlü kalınlaştıramayanlar mevcuttur. Bu aşamada tam olarak kişinin isteğine bağlı olarak ameliyat tasarlanacaktır.

1- Basen Estetiği | Basen Genişletme Estetiği

Basenleri ince olanların çok sık dert yandığı görülür. Özellikle görünüme bağlı olarak kıyafetlerin istediği gibi olması buna bağlı olarak kalçanın da düzgün görünmemesi mevcuttur. Basen estetiği kapsamında genişletme adına ameliyat yaptırılabilir. Yağ enjeksiyonu genel anlamda basenleri genişletilir.

2- Bacak Basen İnceltme Ameliyatı

Toplum arasında sık başvurulan yöntemlerin başında inceltme yer alır. Basenlerin aşırı kalın olması kalçanın istediğiniz formatta bulunmamasına neden olur. Aynı zamanda beliniz ince olsa bile kilolu görünmenize yol açar. Bu aşamada liposuction gibi uygulamalar sayesinde incelme sağlanabilir.

Basen Ameliyatı Nasıl Olur?

Uzman eşliğinde gerçekleştirilecek basen estetiği amaca bağlantılı olacak şekilde tasarlanabilir. İlk aşamada hastanın ne tarz bir görünüm elde etmek istediği saptanır. Daha sonra hasta ile ameliyat planlaması gerçekleşecektir. Ne derece kalınlaşma ya da incelme istendiği belirlendikten sonra ameliyat hayata geçirilir.

Basen Estetiği Neden Önemlidir?

İlk aşamada daha çok basen ameliyatları bacak ve formunda değişimine neden olacağına odaklanır. Bu yanlış bir bakış açısı değildir. Zira kadın ve erkeklerin basenlerinin vücut formuna uyum sağlayacağı şekilde değiştirilir. Böylece daha bütün bir görünüm elde edilir.

Fakat basen estetiği bununla sınırlı değildir. Çünkü basenlerin aynı zamanda kalça görünümüne etkisi vardır. Zira kalçanızı büyütecekseniz basenlerinizi de buna bağlı olarak şekillendirmeniz gerekebilir. Bununla birlikte sadece basenlerinizde yaptıracağınız değişimle kalçanızın görünümünde destekleyici bir değişim yaratabilirsiniz.

Basen Estetiği Kimler Olmalı?

İlk aşamada basenlerinin görüntüsünden hoşnut olmayan kişiler tarafından tercih edilmesi mümkündür. Basenleriniz beklentinizden kalınsa ya da inceyse tercihiniz olabilir. Genel anlamda ameliyat olmanıza engeliniz yoksa operasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Estetik görüntünüzde değişim adına siz de başvurabilirsiniz.

ÖZET BİLGİ

Basen estetiği kadın ve erkeklerin dikkat ettiği durumlardan birisidir. Basenlerinizin vücudunuzla orantılı olmasını istemez misiniz? Aslında bu durumu sporla halledemediyseniz gerçekleştirebileceğiniz farklı estetik operasyonlar bulunur. Üstelik bu operasyonlar sandığınızdan daha kolay ve kısa sürede sonlanacaktır. İnatçı Basenler Nasıl Gider? Her ne kadar spor yaptıysanız, beslenmenize dikkat ettiyseniz de basenleriniz erimedi mi? Çoğu  kişiden duyulan bu… Okumaya devam et Basen Estetiği

ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.