fbpx

Boyun Germe


15 Aralık 2021

Boyun germe cerrahi müdahalelerle gerçekleştirilebilen basit bir operasyondur. Operasyon sonunda kişinin rahatsız olduğu boyun bölgesindeki sarkma ortadan kalkar. Halk arasında gıdı sarkması olarak adlandırılan bu sorun böylece son bulur. Gıdı sarkmasına bağlı olarak oluşan estetik kaygılar da böylece yok olacaktır.

Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

Çene altı, boyun bölgesinde gerçekleştirilen bir germe operasyonudur. Bu operasyon sonunda boyun altındaki kaslarda, yağ tabakasında oluşan büyüme ortadan kaldırılır. Deri tabakasının istenen formda bulunması adına belirli şekillerle toparlama işlemi yapılmaktadır. Kimi zaman kasları germe kimi zaman ise yağlanmanın önüne geçerek yapılmaktadır.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatı yapılış şekli kişiye ve cildinin yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir. İleri yaşta birisi için orta boyun hattından ameliyat yapılarak dikine dikişler atılabilir. Fakat bu estetik anlamda olumsuz etki yaratır. Bunun için çene altı ya da boyun yanlarına doğru kesiler açılarak deri altındaki cilt tabakaları düzeltilir.

Ameliyat sonrası birkaç dikiş atılarak ameliyat sonlandırılır. Kişinin yaşına, cilt durumuna ve farklı hastalıklarına bağlı olarak ameliyat planlaması yapılır. Bu yüzden ameliyat süreci kişiden kişiye bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kişisel olarak doktorunuza gözüküp bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyattan önce doktorunuzu doğru seçmelisiniz. Doktor seçimini yaptıktan sonra boyun germe ameliyatı olmadan önce tüm bilgilerinizi doktorunuza aktarmanız gerekir. Var olan hastalıklarınız, alkol ve sigara kullanma durumunuz da bu noktaya dahildir. Böylece doktorunuz sizin için uygun olan planlamayı oluşturacaktır.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

Ameliyat bölgesi sık harekete maruz kalan bir bölgede oluştuğundan öncelikle bir süre dinlenmeyi göze almalısınız. Boyun ve çene alanınızı çok fazla yoracak hareketliliğe başvurmamalısınız. Buna bağlı olarak bir müddet spor yapmamalısınız. Kafanızı çok fazla yukarı kaldırmamalı, yastığınızı buna göre ayarlamalısınız.

Bununla birlikte boyun germe ameliyatı sonrasında ilk günler duş almamalısınız. Ameliyat bölgesinin enfeksiyon kapmaması gerekiyor. Ortalama olarak dikişleriniz bir hafta içerisinde alınacaktır. Bölgenin daha fazla şişmemesi ve ödem yapmaması için tuzlu beslenmeden uzak durmalısınız.

Boyun ve Gıdı Germe Ameliyatı Ne Kadar Zamanda İyileşir?

Boyun ve gıdı alanında yapılan ameliyatın iyileşme süreci hastaya bağlıdır. Şayet doktorun belirttiği durumlara dikkat eder buna bağlı olarak yaşarsa iyileşmesi daha kolaydır. Beslenmenize dikkat eder ilk günler hareketten kaçınırsanız herkeste ortaya çıkan şişlik ve morluk 4-5 gün içinde geçecektir. Rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlayacak olan iyileşme ise rahatlıkla 10 günü bulur.

Boyun Germe Fiyatları 2022

Boyun germe fiyatları konusu çok değişkenlik gösteren bir alandır. Klinikler ve doktorlar arasında farklı fiyatlandırma sistemi oluşturulur. Her doktor dikkat ettiği etmenlere bağlı olarak ameliyat ücretlerini hastalarına belirtir. Uzman Dr. Coşkun Erçel tarafından ameliyatınızın gerçekleşmesini isterseniz, telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

ÖZET BİLGİ

Boyun germe cerrahi müdahalelerle gerçekleştirilebilen basit bir operasyondur. Operasyon sonunda kişinin rahatsız olduğu boyun bölgesindeki sarkma ortadan kalkar. Halk arasında gıdı sarkması olarak adlandırılan bu sorun böylece son bulur. Gıdı sarkmasına bağlı olarak oluşan estetik kaygılar da böylece yok olacaktır. Boyun Germe Ameliyatı Nedir? Çene altı, boyun bölgesinde gerçekleştirilen bir germe operasyonudur. Bu operasyon sonunda… Okumaya devam et Boyun Germe

SONRAKİ YAZI

Dr. Coşkun Erçel

Güzelliğinize Estetik Katın !

Daha Sağlıklı ve Güzel Hissetmek İçin.